خطوط پوستی چیست؟
 
 
استریا یا خطوط پوستی:خطوط تقریبا فرو رفته پوستی است که بیشتر در نواحی تحت کشش به وجود می آید این عارضه بسیار شایع است ودربسیاری ازن سنین جوانی ودر دوران بارداری دیده میشودبا شروع بلوغ جنسی دربدن تحت تاثیرافزایش هورمونهای جنسی تغییراتی به وجود می آید.
 

http://media.ebaarat.ir/Original/1396/11/05/IMG111113.jpg
 
علاوه بر این تغییرات تغییرات دیگری نیز به وقوع می پیوندد که از این گروه می توان به ایجاد خطوط پوستی اشاره کرد با شروع بلوغ جثه افراد به طور سریع رشد می کند و این رشد در دخترها بارزتر است چون رشد سریع است پوست توانایی وفق دادن خود با این جثه را ندارد و در نتیجه به علت شکستگی در فیبرهای الاستین که مسئول کشش پوست هستند پوست در نواحی تحت کشش دچار خطوطی می شود و معمولا به رنگ سفید براق در می آید.
 
برای پیشگیری می توان از آماده کردن پوست برای افزایش وسعت آن با چرب کردن و ماساژ دادن مکرر سود جست البته در مواردی می توان از ویتامین E و کرم های موضعی آمونیوم لاکتات با درصدهای متفاوت و ترتینوئن برای پیشگیری استفاده کرد که باید تحت نظر پزشک تجویز شود و نیاز به پیگیری و مراقبت پزشک مربوطه دارد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید و فروش و تعمیر ترازوی دیجیتال دانلود مرورگر brave | کسب درامد از مرورگر brave خورشید سیاه نســــــــــــــــــــیم صبح زندگی . بی هیچ اندیشه ای؛دریا را بنگر... یه کاکتوس امیدوار شیک فود شلوارک